İyon Değiştirici Reçineleri

Kuruluşu 1863 yılına kadar uzanan BAYER AG, 2004 yılında kimyasal
madde üretimiyle ilgili faaliyetlerinin çoğunluğunu ve polimer alanın-
daki faaliyetlerinin bir kısmını yeni ve bağımsız bir firma içinde yürüt-
meye başladı.

Anasayfa > Ürün ve Teknolojiler > İyon Değiştirici Reçineleri

LANXESS Deutschland GmbH.

Kuruluşu 1863 yılına kadar uzanan BAYER AG, 2004 yılında kimyasal madde üretimiyle ilgili faaliyetlerinin çoğunluğunu ve polimer alanındaki faaliyetlerinin bir kısmını yeni ve bağımsız bir firma içinde yürütmeye başladı.

Böylece, 60 yılı aşan bir süreden beri, sürekli geliştirmiş olduğu ileri teknoloji ürünü Lewatit iyon değiştirici reçinelerinden oluşan ve çok özel tipleri de içeren geniş paleti ile Lewatit Bölümü de bu yeni firmaya , LANXESS Deutschland GmbH’ya dahil oldu.

Lanxess GmbH - Lewatit Bölümü, Almanya Leverkusen’deki fabrikası ve ayrıca 1999 yılında Leipzig’de açılışını yaptığı Dünya’nın en büyük ve en modern iyon değiştirici reçine fabrikası ile sadece Avrupa Birliği sınırları içinde iyon değiştirici reçine üretimi yapan tek firmadır. Lewatit iyon değiştirici reçineleri, 1995 yılından beri DIN EN ISO 9001 (94) sertifikasına sahiptir. 2003 yılında kapsamı DIN EN ISO 9001:2000 sertifikası ile genişletilmiştir. Ayrıca işletme 2004 yılında eko-norm DIN EN ISO 14001 ile de sertifikalandırılmıştır.

Uzun yıllara dayanan iyon değiştirici reçine üretim / uygulama tecrübesi ve yeni uygulama alanları için durmaksızın sürdürdüğü araştırmalar sayesinde LANXESS GmbH – Lewatit Bölümü, müşterilerine rakipsiz denilebilecek bir biçimde hızlı ve verimli servis desteği sunmaktadır. Firmamız Ökotek, iyon değiştirici reçinelerin yoğun olarak kullanıldığı su, gıda ve kataliz & kimya bölümlerinde uzmanlaşmış güçlü teknik kadrosu ile müşterilerine iyon değiştirici reçine tiplerinin seçimi ve tesisin boyutlandırılması, varolan tesislerde yaşanan sorunların giderilmesi konularında, LANXESS – Lewatit Bölümü’nün Türkiye Temsilcisi olarak 16 yıldan beri yakın destek sunmaktadır.

Lewatit ürün paleti 3 ana bölüme ayrılmaktadır:

  • Su ( Endüstriyel su arıtımı, içme suyu ve ultra saf su)

  • Gıda (Gıda üretiminde kullanılan çözeltilerin arıtımı)

  • Kataliz & Kimya (Atıksu ve proses çözeltileri arıtımı)

Günümüzde içinde yaşadığımız “ileri teknoloji” toplumunda, kaliteli bir ürün ile birlikte sunulan teknik servisin gücü gittikçe önem kazanmaktadır. İyi bir ürünün tüm avantajlarından yararlanabilmek, ancak çok yönlü bilgi aktarımı, eğitim ve danışmanlık ile mümkündür.

Bu çerçevede, ÖKOTEK olarak sizlere iyon değiştirici reçineler ile ilgili en iyi teknik desteği sunmak ana politikamızı oluşturmaktır.

Bu konudaki öncelikli çalışmalarımızı iyon değiştirici reçineler ile ilgili seminerler düzenlenmesi, iyon değiştirici reçine tesis dizayn danışmanlığı, reçine analizi ve işletme esnasında yaşadığınız sorunların kaynağının araştırılması ve çözülmesi oluşturmaktadır.